Piece Kocioł stalowy z podajnikiem piec podajnik 15kw 12kw

Ogłoszenie archiwalne! Wygasło: Wtorek, 10 Marzec, 2020  10:02
  • Kategoria: Ogrzewanie / Piece i kominki
  • Stan:Nowe
  • Cena: 6 000 zł

Opis oferty:

Wyposażenie oferowanego kotła:
- kocioł. z podajnikiem ślimakowym

- sterownik Timel RM-82 z dotykowym wyświetlaczem

- dmuchawa powietrza do paleniska retortowego

- ta oferta nie obejmuje panela pokojowego współpracującego z omawianym sterownikiem

Opis oferowanego przedmiotu
Podgrzewacze wody c.w.u. DOMINO PLUS charakteryzują się zastosowaniem podajnika paliwa i spalaniem w tzw. retorcie. Zaletą tego rodzaju kotłów jest ograniczenie jego obsługi, która sprowadza się do uzupełniania paliwa w zasobniku i okresowym usuwaniu popiołu. Jedno załadowanie zasobnika wystarcza na kilka dni w zależności od zapotrzebowania na ciepło. Kocioł posiada dodatkowe ruszta wodne nad palnikiem przystosowane do palenia w sytuacjach awaryjnych wynikających z braku dostaw energii energetycznej w dłuższym okresie czasu. Proces spalania może być wtedy regulowany ręcznie. Całość parametrów pracy ustawiana jest na dołączonym do podgrzewacza c.w.u. sterowniku pracy zestawu grzewczego.

Oferowana wersja podgrzewacza cwu wyposażona jest w nowoczesny sterownik z dotykowym panelem model RM-82. Regulator ten umożliwia pełną obsługę zestawu. Steruje 4 pompami w dowolnych obiegach, napędem zaworu mieszającego. Umożliwia podłączenia panela zdalnego sterowania, który zwiększa komfort obsługi urządzenia. Zarówno sterownik RM-82 jak i panel pokojowy posiadają dotykowe wyświetlacze. Atutem tego sterownika jest menu w języku polskim, które jest bardzo intuicyjne poprzez zastosowanie ikon graficznych. Możliwe jest również ustawienie języka angielskiego. Sterownik reguluje całym procesem palenia od rozpalenia, poprzez zmiany stref czasowych aż po wygaśnięcie paleniska. W zestawie ze sterownikiem znajdują się czujniki temperatury, czujnik cwu, czujnik podajnika oraz czujnik spalin. Sterownik dodatkowo może być wyposażony w czujnik pogodowy. Regulator posiada pełne monitorowanie pracy urządzeń a także pamięć parametrów pracy oraz możliwość zobrazowania pracy podgrzewacza za pomocą wykresów. Wszystkie opcje dostępne w łatwy i bezproblemowy sposób. Zaletą sterownika jest zabezpieczenie hasłem zmiany parametrów pracy, osoby niepowołane a przede wszystkim dzieci bez podania hasła dostępu nie zmienią przypadkowo nastaw urządzenia.

Podgrzewacz c.w.u. posiada bardzo duże włazy i komorę spalania na ruszcie dodatkowym (prezentujemy to na zdjęciach poniżej). Wszystkie produkowane przez nas podgrzewacze posiadają izolowane drzwiczki. Izolacja w postaci płyty ceramicznej o grubości 25 mm odporna na wysokie temperatury umieszczona została w wewnętrznej części drzwiczek, została wbudowana w ich środek. Wszystkie drzwiczki posiadają również izolację w postaci sznura szklanego zapobiegającą wydostawaniu się dymu z wnętrza korpusu urządzenia. Nasze podgrzewacze standardowo wyposażamy w ślimakowe rączki zamykające drzwiczki a także w nóżki z regulowaną nastawą wysokości. Umożliwiają one szybkie i właściwe ustawienie wypoziomowanie urządzenia. Prawidłowe ustawienie zestawu podgrzewacza c.w.u. z podajnikiem w poziomie, gwarantuje prawidłową pracę podajnika ślimakowego. Cechy szczególne naszych podgrzewaczy c.w.u. podajnikowych, osprzętu oraz wykonanie omawiamy poniżej w dalszej części opisu.

Podgrzewacz c.w.u. można montować w układzie zamkniętym jednak instalacja taka musi być wyposażona w zawór schładzający np. firmy Regulus JBV-1. W przypadku nadmiernego wzrostu temperatury czujnik, w który został wyposażony zawór otwiera zawór termostatyczny. Poprzez otwarty zawór zimna woda z wodociągu wpływa do podgrzewacza i uniemożliwia zagotowanie wody w układzie. Wylatującą, nadmiernie nagrzaną wodę można spuścić np. do kanalizacji. Gdy temperatura spadnie do bezpiecznej wysokości zawór automatycznie się znowu zamyka. Zabezpieczenie instalacji zaworem termostatycznym pozwala utrzymać stan czynnika roboczego w instalacji grzewczej wody c.w.u. w stanie niezmienionym pomimo wystąpienia awaryjnego trybu pracy - schładzania podgrzewacza i instalacji c.w.u. Obieg schładzania jest tu odseparowany od obiegu grzania.

Oferowany w tym zestawie podajnik ślimakowy został odpowiednio dostosowany celem zamontowania tzw. strażaka. Jest to urządzenie, które wyposażone w odpowiedni czujnik i zawór połączony ze zbiornikiem wody albo układem instalacji wodnej w budynku, w przypadku cofnięcia się żaru z paleniska retortowego, spowoduje zalanie wodą wnętrze rury podajnika. Pomiędzy płytą montażową podajnika opału a ramką przyłączeniową zbiornik opału w górnej części rury, w której pracuje ślimak znajduje się zabezpieczona mufka umożliwiająca zamontowanie czujnika i zaworu systemu gaśniczego. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane przy paleniu pelletem, który bardziej niż inne opały jest narażony na szybsze przemieszczanie się żaru po opale.

Wymiary kotła 15 kW
Wysokośc: 124 cm
Szerokość kotła :55cm
Szerokośc całkowita z podajnikiem 120cm
Głebokośc kotła 57 cm
Wysokośc od posadzki do dolnej krawędzi czopucha 90cm
Wymiary paleniska 20x34x35
Masa kotła 300 kg
Pojemnośc wodna 90l
Pojemnośc zbiornika na opał 130 kg


kocioł 12 kw cena 6000 zł wraz z 8 % vat

Zachęcamyh do montażu , umów się na bezpłatną wycenę z Naszym specjalistą.

To ogłoszenie jest archiwalne i może być nieaktualne.

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 8MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Tczew
Aleksandra
Na Lento.pl od 27 sie 2014
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Edytuj/usuń
  • Udostępnij ogłoszenie

Udostępnij ogłoszenie

Udostępnij na FacebookTweetnijUdostępnij na Messenger Kopiuj link do ogłoszenia

Dodaj notatkę

Opis musi być krótszy niż 250 znaków